We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Motorola E13 Element
SKU
MOTE13ELE
| Maximum screen size | 6.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Motorola |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product colour | Black |
| SKU | MOTE13ELE |
| EAN | 5056521459525 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Full back and side protection case
•Made from soft TPU silicone and Polycarbonate materials
•Strong and durable design
•Honeycomb inner structure helps with heat dissipation
•Precise cut outs allow easy access to all the phones functionalities and ports
•Made from soft TPU silicone and Polycarbonate materials
•Strong and durable design
•Honeycomb inner structure helps with heat dissipation
•Precise cut outs allow easy access to all the phones functionalities and ports
| Design | |
|---|---|
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Motorola |
| Compatibility | Motorola E13 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Brand compatibility | Motorola |
| Compatibility | Motorola E13 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
You may also be interested in
| Product |
JLC Motorola E13 Element
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MOTE13ELE
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Motorola
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





