We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Motorola G14 Clear Gel Case
SKU
MOTOG14CG
| Maximum screen size | 6.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Motorola |
| Material | Gel |
| Product colour | Transparent |
| SKU | MOTOG14CG |
| EAN | 5056521463645 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Full back and side protection case with a patterned back
Made from thick premium, flexible and shock absorbent silicone.
Lightweight design with an air cushioned structure that protects your phone from accidental damage.
Precise cut-outs allow full access to all the phones functionalities/ports and side buttons allow optimal responsive operation.
Made from thick premium, flexible and shock absorbent silicone.
Lightweight design with an air cushioned structure that protects your phone from accidental damage.
Precise cut-outs allow full access to all the phones functionalities/ports and side buttons allow optimal responsive operation.
| Design | |
|---|---|
| Material | Gel |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Transparent |
| Material | Gel |
| Brand compatibility | Motorola |
| Compatibility | G14 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Transparent |
| Material | Gel |
| Brand compatibility | Motorola |
| Compatibility | G14 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
You may also be interested in
| Product |
JLC Motorola G14 Clear Gel Case
Login for pricing
|
Recommended
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Hot Product
dbramante1928 Bulk - eco-shield - iPho...
Login for pricing
|
New
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 15...
Login for pricing
|
Bestseller
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 15...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MOTOG14CG
|
RE67CL004189
|
RE67CL004188
|
ESSECL004207
|
RE67CL004234
|
RE61CL004232
|
| Manufacturer |
JLC
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Gel
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
N/A
|
N/A
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Motorola
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Folio case
|





