We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Motorola G84 5G Brushed Silicone Case
SKU
MOTOG84BS
- Full back and side protection case
- Brushed textured back design
- Premium thick, flexible, shock-absorbent silicone
- Slim and lightweight construction
- Air-cushioned structure for shock and drop protection
- Precise cut-outs for full access to all ports and functions
| Maximum screen size | 6.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Motorola |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | MOTOG84BS |
| EAN | 5056521465090 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Specification:
•Full back and side protection case
•Made from a flexible and shock absorbing soft silicone which provides great protection and helps to prevent accidental damage.
•lightweight design with anti-slip grip and precise cut-outs, providing full access to all the phones ports and features.
•Easy to clean design that allows dirt, dust, and fingerprints to be easily wiped away.
•Full back and side protection case
•Made from a flexible and shock absorbing soft silicone which provides great protection and helps to prevent accidental damage.
•lightweight design with anti-slip grip and precise cut-outs, providing full access to all the phones ports and features.
•Easy to clean design that allows dirt, dust, and fingerprints to be easily wiped away.
| Design | |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Motorola |
| Compatibility | Motorola G84 5G |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Motorola |
| Compatibility | Motorola G84 5G |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
You may also be interested in
| Product |
JLC Motorola G84 5G Brushed Silicone C...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MOTOG84BS
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Motorola
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





