We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Motorola ThinkPhone Matte Silicone Case
SKU
MOTOTPMS
| Maximum screen size | 6.6 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Motorola |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | MOTOTPMS |
| EAN | 5056521481113 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
•Full back and side protection case
•Made from a frosted clear hard PC back and TPU bumper
•Frosted clear back construction enhances the phones natural design
•Raised edges help to protect the phones screen
•Precise cut-outs provide full access to all ports/functionalities and sensitive side buttons allow responsive operation
•Compatible with wireless charging devices
•Made from a frosted clear hard PC back and TPU bumper
•Frosted clear back construction enhances the phones natural design
•Raised edges help to protect the phones screen
•Precise cut-outs provide full access to all ports/functionalities and sensitive side buttons allow responsive operation
•Compatible with wireless charging devices
| Design | |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Technical details | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Motorola |
| Compatibility | Think Phone |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Motorola |
| Compatibility | Think Phone |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
JLC Motorola ThinkPhone Matte Silicone...
Login for pricing
|
Recommended
PanzerGlass SAFE. by ® TPU Case iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Hot Product
PanzerGlass SAFE. by ® TPU Case Samsun...
Login for pricing
|
New
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 15...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MOTOTPMS
|
SAFE95156
|
RE67CL004189
|
RE67CL004188
|
SAFE95320
|
RE67CL004234
|
| Manufacturer |
JLC
|
PANZERGLASS
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
PANZERGLASS
|
Dbramante1928
|
| Material |
Silicone
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
| Product colour |
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Motorola
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





