We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung A12 Oxford - Black
SKU
SAMA12OX
| Maximum screen size | 6.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | SAMA12OX |
| EAN | 5056521412797 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Full back and side protection case with a patterned back
Made from thick premium, flexible and shock absorbent silicone.
Lightweight design with air cushioned structure that protects the phone from accidental damage
Precise cut-outs allow full access to all the phones functionalities/ports and side buttons allow optimal responsive operation
Made from thick premium, flexible and shock absorbent silicone.
Lightweight design with air cushioned structure that protects the phone from accidental damage
Precise cut-outs allow full access to all the phones functionalities/ports and side buttons allow optimal responsive operation
| Design | |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | A12 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | A12 |
| Maximum screen size | 16.5 cm (6.5") |
You may also be interested in
| Product |
JLC Samsung A12 Oxford - Black
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMA12OX
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





