We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung A13 4G 360 Silicone Shield Case
SKU
SAMA134G360SS
| Maximum screen size | 6.6 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Silicone |
| Product colour | Transparent |
| SKU | SAMA134G360SS |
| EAN | 5056521456593 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Specification:
Full back, front and side protection case
Made from a soft transparent silicone material which offers 360 protection for your phone
Lightweight, durable and slimline design enhances the original design
Precise cut outs allow easy access to all the phones features and ports
Full back, front and side protection case
Made from a soft transparent silicone material which offers 360 protection for your phone
Lightweight, durable and slimline design enhances the original design
Precise cut outs allow easy access to all the phones features and ports
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | No |
| Material | Silicone |
| Technical details | |
| Case type | Shell case |
| Card pocket | No |
| Product colour | Transparent |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung A13 4G |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Card pocket | No |
| Product colour | Transparent |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung A13 4G |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Belt clip | No |
| Easy to apply | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Belt clip | No |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
JLC Samsung A13 4G 360 Silicone Shield...
Login for pricing
|
Recommended
PanzerGlass SAFE. by ® TPU Case iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Hot Product
PanzerGlass SAFE. by ® TPU Case Samsun...
Login for pricing
|
New
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 15...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMA134G360SS
|
SAFE95156
|
RE67CL004189
|
RE67CL004188
|
SAFE95320
|
RE67CL004234
|
| Manufacturer |
JLC
|
PANZERGLASS
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
PANZERGLASS
|
Dbramante1928
|
| Material |
Silicone
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
| Product colour |
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





