We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung A22 5G Brushed Silicone Case- Black
SKU
SAMA225GBS
| Maximum screen size | 6.4 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Plastic |
| Product colour | Black |
| SKU | SAMA225GBS |
| EAN | 5056521416443 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
▪Full back and side protection case with a brushed textured back
▪Made from premium, flexible and shock absorbent silicone
▪Super thin and lightweight design with an air cushioned structure that protects the phone from accidental damage
▪Precise cut-outs allow full access to all functionalities and ports
▪Side buttons allow optimal responsive operation
▪Made from premium, flexible and shock absorbent silicone
▪Super thin and lightweight design with an air cushioned structure that protects the phone from accidental damage
▪Precise cut-outs allow full access to all functionalities and ports
▪Side buttons allow optimal responsive operation
| Design | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Technical details | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung A22 |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung A22 |
| Maximum screen size | 16.3 cm (6.4") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
JLC Samsung A22 5G Brushed Silicone Ca...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMA225GBS
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Plastic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





