We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung A34 Halcyon Case
SKU
SAMA34HA
| Maximum screen size | 6.6 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Silicone |
| Product colour | Transparent |
| SKU | SAMA34HA |
| EAN | 5056521464031 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | Out of Stock |
Specification:
•Full back and side protection bumper case
•Made from hard a clear silicone back with soft silicone raised edge help to protect the screen.
•Precise cut outs allow easy access to all the phones features and ports.
•Durable and anti-scratch material helps to prevent accidental drops and damage.
•Compatible with wireless charging devices
•Full back and side protection bumper case
•Made from hard a clear silicone back with soft silicone raised edge help to protect the screen.
•Precise cut outs allow easy access to all the phones features and ports.
•Durable and anti-scratch material helps to prevent accidental drops and damage.
•Compatible with wireless charging devices
| Design | |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Transparent |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | A34 |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Transparent |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | A34 |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
JLC Samsung A34 Halcyon Case
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMA34HA
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Transparent
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





