We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung Galaxy A22 5G Matte Silicone Case
SKU
SAMA225GMS
- Flexible TPU silicone for reliable protection
- Helps prevent scratches and bumps
- Lightweight design for comfortable everyday use
- Full access to charger, speaker, headphones, and camera
| Maximum screen size | 6.6 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | SAMA225GMS |
| EAN | 5056521452069 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
This matte silicone case is made from flexible TPU silicone to provide reliable everyday protection while keeping your phone slim and lightweight. It helps prevent scratches and bumps without affecting usability, ensuring your phone remains comfortable to hold and easy to use. Precise cut-outs allow full access to charging, speaker, headphone, and camera functions.
| Design | |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Technical details | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Samsung A22 5G |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Samsung A22 5G |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
JLC Samsung Galaxy A22 5G Matte Silico...
Login for pricing
|
Recommended
PanzerGlass SAFE. by ® TPU Case iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 14...
Login for pricing
|
Hot Product
PanzerGlass SAFE. by ® TPU Case Samsun...
Login for pricing
|
New
dbramante1928 Bulk - Nuuk - iPhone 15...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMA225GMS
|
SAFE95156
|
RE67CL004189
|
RE67CL004188
|
SAFE95320
|
RE67CL004234
|
| Manufacturer |
JLC
|
PANZERGLASS
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
PANZERGLASS
|
Dbramante1928
|
| Material |
Silicone
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
| Product colour |
Black
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Samsung
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





