We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung Note 20/5G Tyre - Black
SKU
SAMN205GTY
| Maximum screen size | 6.7 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Silicone,Thermoplastic |
| Product colour | Black |
| SKU | SAMN205GTY |
| EAN | 5060725448223 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Full back and side protection rugged case
Made from durable dual layer materials which comprises of a hard-thermoplastic shell and a strong silicone inner case
This case offers a kick stand feature, allowing hands-free access to calls and video calling
Precise cut-outs allow full access to all the phones functionalities/ports
Colours Available: Black, White, Red, Pink, Orange, Purple, Blue, Green
Made from durable dual layer materials which comprises of a hard-thermoplastic shell and a strong silicone inner case
This case offers a kick stand feature, allowing hands-free access to calls and video calling
Precise cut-outs allow full access to all the phones functionalities/ports
Colours Available: Black, White, Red, Pink, Orange, Purple, Blue, Green
| Design | |
|---|---|
| Material | Silicone, Thermoplastic |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone, Thermoplastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung Note 20/5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone, Thermoplastic |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Samsung Note 20/5G |
| Maximum screen size | 17 cm (6.7") |
You may also be interested in
| Product |
JLC Samsung Note 20/5G Tyre - Black
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMN205GTY
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





