We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung Tab S6 Lite Rhino - Black
SKU
SAMTS6LRH
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Samsung |
| Maximum screen size | 10.4 " |
| SKU | SAMTS6LRH |
| EAN | 5056521418171 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Heavy duty 4-piece design made from durable polycarbonate and silicone materials
Offers excellent protection for your device, helping to protect against shocks and accidental damage
Shock absorbing pads built into the polycarbonate back panel help to give extra protection
The built-in shatter-proof screen helps to protect your display from the outside environment
Precise cut-outs allow full access to all the devices features and ports
Offers excellent protection for your device, helping to protect against shocks and accidental damage
Shock absorbing pads built into the polycarbonate back panel help to give extra protection
The built-in shatter-proof screen helps to protect your display from the outside environment
Precise cut-outs allow full access to all the devices features and ports
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Material | Polycarbonate (PC), Silicone |
| Maximum screen size | 26.4 cm (10.4") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Tab S6 Lite |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | Yes |
| Material | Polycarbonate (PC), Silicone |
| Maximum screen size | 26.4 cm (10.4") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Tab S6 Lite |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
You may also be interested in
| Product |
JLC Samsung Tab S6 Lite Rhino - Black
Login for pricing
|
Recommended
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Bestseller
Urban Armor Gear 981890114040 tablet c...
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
Hot Product
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMTS6LRH
|
031014
|
981890114040
|
T21-8093
|
T21-8094
|
T21-8098
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Urban Armor Gear
|
Tech21
|
Tech21
|
Tech21
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Any brand
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
N/A
|
| Case type |
Shell case
|
Holster case
|
Sleeve case
|
Bumper case
|
Cover case
|
Flip case
|





