We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung Tab S8 Ultra Halcyon Case
SKU
SAMTS8UHA
| Product main colour | Transparent |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Samsung |
| Maximum screen size | 14.6 " |
| SKU | SAMTS8UHA |
| EAN | 5056521444422 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Full back and side protection clear bumper case with air cushion technology
Made from a hard silicone back with soft silicone raised edges to help protect the screen and camera
Precise cut outs allow full access to all the devices functionalities and ports
Durable and anti-scratch material helps to protect the device from accidental damage whilst enhancing the natural design
Made from a hard silicone back with soft silicone raised edges to help protect the screen and camera
Precise cut outs allow full access to all the devices functionalities and ports
Durable and anti-scratch material helps to protect the device from accidental damage whilst enhancing the natural design
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 37.1 cm (14.6") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Tab S8 Halcyon |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Transparent |
| Gender | Unisex |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | No |
| Material | Silicone |
| Maximum screen size | 37.1 cm (14.6") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Tab S8 Halcyon |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Transparent |
| Gender | Unisex |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
You may also be interested in
| Product |
JLC Samsung Tab S8 Ultra Halcyon Case
Login for pricing
|
Popular
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Hot Product
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&...
Login for pricing
|
Bestseller
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")...
Login for pricing
|
Recommended
Lenovo ZG38C04741 tablet case 20.3 cm...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMTS8UHA
|
T21-8093
|
T21-8098
|
D31854
|
TSS994GL
|
ZG38C04741
|
| Manufacturer |
JLC
|
Tech21
|
Tech21
|
Dicota
|
Targus
|
Lenovo
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
Icarus
|
| Case type |
Shell case
|
Bumper case
|
Flip case
|
Folio case
|
Sleeve case
|
Folio case
|





