We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Titel: Samsung A34 Oxford Case
SKU
SAMA34OX
- Full Protection: Covers the back and sides for maximum security
- Premium Silicone: Thick, flexible, and shock-absorbent material
- Lightweight & Durable: Air-cushioned structure for impact resistance
- Precise Cut-outs: Easy access to all ports and functionalities
- Responsive Buttons: Ensures smooth and optimal operation
| Maximum screen size | 6.6 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Material | Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | SAMA34OX |
| EAN | 5056521464024 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
The JLC Samsung A34 Oxford Case offers full back and side protection with a stylish patterned back. Made from thick, premium, flexible, and shock-absorbent silicone, this case ensures durability and impact resistance. Its lightweight design features an air-cushioned structure that shields your phone from accidental damage. Precise cut-outs provide full access to all ports and functionalities, while responsive side buttons ensure smooth operation.
| Design | |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Technical details | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | A34 |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Built-in battery | No |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Silicone |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | A34 |
| Maximum screen size | 16.8 cm (6.6") |
| Built-in battery | No |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
You may also be interested in
| Product |
JLC Titel: Samsung A34 Oxford Case
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Bestseller
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox React Series for Apple iPhone...
Login for pricing
|
Popular
dbramante1928 Greenland - iPhone 14 -...
Login for pricing
|
dbramante1928 Monaco - iPhone 14 - Pin...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMA34OX
|
77-80951
|
77-65304
|
77-85870
|
GL61PISA1609
|
MO61PISA1641
|
| Manufacturer |
JLC
|
OtterBox
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
| Material |
Silicone
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Recycled plastic
|
Recycled plastic
|
| Product colour |
Black
|
N/A
|
Transparent
|
Transparent
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|
Cover case
|





