We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 1.2TB 10K 2.5" internal hard drive 10000 RPM 2.5" SAS
SKU
00Y2432
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 00Y2432 |
| EAN | 5712505737866 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 10000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 1.2 TB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Lenovo 1.2TB 10K 2.5" internal ha...
Login for pricing
|
Popular
DELL W6Y7N internal hard drive 8 TB 72...
Login for pricing
|
HPE 600GB 12G SAS 15K rpm LFF (3.5-inc...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 10TB 3.5" SATA III internal h...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE 6TB SAS 12G Business Critical 7.2K...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE 870795-001 internal hard drive 900...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
00Y2432
|
400-AMRW
|
737396-B21
|
857648-B21
|
861754-B21
|
870795-001
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
DELL
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| HDD capacity |
N/A
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 750 GB
|
| Interface |
N/A
|
SAS
|
N/A
|
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
HDD
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
N/A
|
| HDD speed |
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Server/workstation
|





