We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 300GB 6Gbps SAS 2.5" HS internal hard drive 15000 RPM 2.5"
SKU
81Y9671
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 81Y9671 |
| EAN | 5712505728864 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 300 GB |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Lenovo 300GB 6Gbps SAS 2.5" HS in...
Login for pricing
|
Bestseller
Seagate Barracuda ST5000LM000 internal...
Login for pricing
|
Hot Product
Seagate Barracuda ST4000LM024 internal...
Login for pricing
|
HPE 508010-001 internal hard drive 2.0...
Login for pricing
|
HPE 1000GB SATA 7200rpm 3.5" inte...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 600GB 12G SAS 15K rpm LFF (3.5-inc...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
81Y9671
|
ST5000LM000
|
ST4000LM024
|
508010-001
|
536648-001
|
737396-B21
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Seagate
|
Seagate
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| HDD capacity |
N/A
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
| Interface |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA
|
N/A
|
| HDD speed |
N/A
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
N/A
|
Notebook
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|




