We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 39R7314 internal hard drive 36 GB 15000 RPM 3.5" Ultra320 SCSI
SKU
39R7314
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | 39R7314 |
| EAN | 5715063198377 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 36 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Ultra320 SCSI |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 36 GB |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Technical details | |
| Interface | Ultra320 SCSI |
| Other features | |
| Interface | Ultra320 SCSI |
You may also be interested in
| Product |
Lenovo 39R7314 internal hard drive 36...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 508010-001 internal hard drive 2.0...
Login for pricing
|
New
HPE 1TB SATA 6G Business Critical 7.2K...
Login for pricing
|
Bestseller
Seagate SkyHawk internal hard drive 1...
Login for pricing
|
Hot Product
DELL 400-BMMT internal hard drive 2.5&...
Login for pricing
|
Popular
Western Digital Blue internal hard dri...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
39R7314
|
508010-001
|
801882-B21
|
ST1000VX013
|
K6JTH
|
WD5000AZLX
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
HPE
|
HPE
|
Seagate
|
DELL
|
Western Digital
|
| HDD capacity |
under 80 G
|
≈ 2 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 1 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| Interface |
Ultra320 SCSI
|
N/A
|
Serial ATA
|
Serial ATA III
|
SAS
|
N/A
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
HDD
|
N/A
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
10000RPM to 15000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
PC
|
Server/workstation
|
PC
|





