Lenovo 4X20M26272 power adapter/inverter 65 W Black
SKU
4X20M26272
Login for pricing
In Stock: 2460 available
65W Standard AC Adapter (USB Type-C), EU Plug
More Information
SKU 4X20M26272
EAN 0191200521539
Manufacturer Lenovo
Availability In Stock
This Lenovo 65W Standard AC Adapter (USB Type-C) Power Adapter offers fast, efficient charging at home, in the office, or on the go. This power adapter is compatible with ThinkPad USB-C enabled Notebook and Tablet.Smart Voltage: Its PD technology automatically detects and delivers 5V/2A,9V/2A ,15V/3A or 20V/3.25A
Tested and reliable: tested, reliable and backed by a one-year limited warranty
Features
Input voltage100 - 240 V
Output power65 W
PurposeLaptop
Product colourBlack
Input frequency50/60 Hz
Power
Input voltage100 - 240 V
Output power65 W
Performance
PurposeLaptop
Design
Product colourBlack
Operational conditions
Operating temperature (T-T)5 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)8 - 80%
Certificates
Weight & dimensions
Weight220 g
Width46 mm
Depth108 mm
Height28.5 mm
Packaging content
Included power plug typesEU
Logistics data
Harmonized System (HS) code85044095
You may also be interested in
Compare Products
Product Lenovo 4X20M26272 power adapter/inverter 65 W Black
Bestseller
Lenovo 4X20M26272 power adapter/invert... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing
DELL N6M8J power adapter/inverter Indoor 65 W Black
Hot Product
DELL N6M8J power adapter/inverter Indo... Login for pricing
DELL WTC0V power adapter/inverter Indoor 90 W Black DELL WTC0V power adapter/inverter Indo... Login for pricing