Lenovo 4X20M26276 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
SKU
4X20M26276
Login for pricing
In Stock: 5415 available
65W, USB C, 100-240V, 50-60Hz, 222 g, UK Plug
  • Compatible with most USB-C laptops
  • Smart Voltage technology
  • 1 year warranty
More Information
Purpose Notebook
Power supply type Indoor
SKU 4X20M26276
EAN 0191200521669
Manufacturer Lenovo
Availability In Stock
PDF URLs View PDF
The Lenovo 65W Standard AC Adapter (USB Type-C) offers fast and efficient charging at home, in the office, or on the go. This 65W charger is compatible with ThinkPad USB-C enabled laptops and tablets. It features Smart Voltage: technology which automatically detects and delivers 5V/2A, 9V/2A, 15V/3A or 20V/2.25A.
Features
Power plug typeType G
Input voltage100-240 V
Output power65 W
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Product colourBlack
CertificationBSMI, CCC, CE, CECP, C-Tick, C-UL, FCC, GOST, GS, ICES, KC, NEMKO, MEPS, PSE, PSB
Input frequency50/60 Hz
Power
Automatic output voltage adjustmentYes
Input voltage100-240 V
Output power65 W
Performance
Power plug typeType G
PurposeLaptop
Connector(s)USB C
Design
Product colourBlack
Operational conditions
Operating temperature (T-T)5 - 40 °C
Storage temperature (T-T)-31 - 60 °C
Operating relative humidity (H-H)8 - 80%
Certificates
Weight & dimensions
Weight222 g
Width46 mm
Depth108 mm
Height28.5 mm
Packaging data
Package width238 mm
Package depth144 mm
Package height54 mm
Package weight460 g
Cables includedAC
Package typeBox
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Included power plug typesUK
Cables includedAC
Quantity per pack1 pc(s)
Logistics data
Harmonized System (HS) code85044095
You may also be interested in
Compare Products
Product Lenovo 4X20M26276 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
Bestseller
Lenovo 4X20M26276 power adapter/invert... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing
HP AC Smart pin slim power adapter (90-watt) power adapter/inverter Indoor 90 W Black
New
HP AC Smart pin slim power adapter (90... Login for pricing
DELL N6M8J power adapter/inverter Indoor 65 W Black