We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 7XB7A00022 internal hard drive 600 GB 15000 RPM 2.5" SAS
SKU
7XB7A00022
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
ThinkSystem 2.5" 600GB 15K SAS 12Gb Hot Swap 512n HDD
| Component for | Server/workstation |
|---|---|
| SKU | 7XB7A00022 |
| EAN | 0889488432721 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Out of Stock |
Hard Drives & RAID
Get uncompromising performance & high reliability while keeping your critical data safe with ThinkServer hard disk drives, solid-state drives, & RAID storage options.
Get uncompromising performance & high reliability while keeping your critical data safe with ThinkServer hard disk drives, solid-state drives, & RAID storage options.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| HDD interface transfer rate | 12 Gbit/s |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 2.5" |
| HDD capacity | 600 GB |
| Power | |
| Operating voltage | 5 V |
| Technical details | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | SAS |
| Hot-swap | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | SAS |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Lenovo 7XB7A00022 internal hard drive...
Login for pricing
|
Lenovo 1.2TB 2.5" 10K 12GBPS SAS...
Login for pricing
|
Bestseller
Seagate Barracuda ST5000LM000 internal...
Login for pricing
|
Popular
Seagate Barracuda ST4000LM024 internal...
Login for pricing
|
DELL 400-AJRF internal hard drive 600...
Login for pricing
|
Hot Product
DELL 400-AJQB internal hard drive 600...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
7XB7A00022
|
00WG700
|
ST5000LM000
|
ST4000LM024
|
400-AJRF
|
400-AJQB
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Lenovo
|
Seagate
|
Seagate
|
DELL
|
DELL
|
| HDD capacity |
≈ 300 GB
|
N/A
|
over 2.5 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 300 GB
|
| Interface |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
N/A
|
5400RPM to 5900RPM
|
5400RPM to 5900RPM
|
15000RPM and more
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
Server/workstation
|
N/A
|
Notebook
|
Server/workstation
|
N/A
|




