40BD0065UK
Login for pricing
In Stock:
186 available
60W, 100~240V & 1.6A, 90% PCC, 1 x HDMI 2.1, 1 x USB-A 10 Gbps 1 x USB-C 10 Gbps 1 x USB-C PD 3.0 Upstream to NB(Max.60W)
- 90% PCC material
- 1 * HDMI 2.1 (4K @ 60hz)
- 1 * TF card reader
- 65W GaN module integrated
- 1 * USB-A (4.5W, 10gbs)
- 1 * USB-C (7.5W, 10gbs)
- 1 * USB-C upstream charging to NB
| SKU | 40BD0065UK |
|---|---|
| EAN | 0195892119890 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | In Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 2 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Microphone in | No |
| Headphone outputs | 0 |
| Connectivity technology | Wired |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| Network | |
| Ethernet LAN | No |
| Performance | |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of displays supported | 1 |
| Product colour | Grey |
| Card reader integrated | Yes |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Reset button | No |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Charging function | Yes |
| Certification | FCC/ICES CE CB RCM BSMI VCCI/PSE UKCA TISI TUV Mark PSB NOM |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Technical details | |
| Product colour | Grey |
| Reset button | No |
| Charging function | Yes |
| Storage | |
| Power | |
| Power source type | AC |
| Input current | 1.6 A |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Power cable length | 1.5 m |
| USB cable length | 0.5 m |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 281 g |
| Width | 80 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 33.5 mm |
| Package weight | 574 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 183 mm |
| Package height | 55 mm |
| Design | |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 574 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 183 mm |
| Package height | 55 mm |