We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo ZG38C05252 tablet case 32 cm (12.6") Folio Grey
SKU
ZG38C05252
The stylish extension to your Tab P12, the carefully crafted Folio Case is as protective as it is functional. Prevent gradual wear-and-tear, enjoy hands-free streaming and browsing, and show off your style with a case built for innovators on the go.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Material | Polyurethane |
| Maximum screen size | 32 cm (12.6") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Tab P12 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Shoulder strap | No |
| Product main colour | Grey |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Material | Polyurethane |
| Maximum screen size | 32 cm (12.6") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Tab P12 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Shoulder strap | No |
| Product main colour | Grey |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Shoulder strap | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 198 mm |
| Depth | 17 mm |
| Height | 300 mm |
| Weight | 340 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Lenovo ZG38C05252 tablet case 32 cm (1...
Login for pricing
|
Recommended
Tech21 EVO MAX 25.9 cm (10.2") Bu...
Login for pricing
|
New
Tech21 EVO FLIP BLACK IPAD 7TH GEN 25....
Login for pricing
|
Hot Product
DICOTA D31854 tablet case 27.9 cm (11&...
Login for pricing
|
Bestseller
Targus CityGear 3 39.6 cm (15.6")...
Login for pricing
|
Lenovo ZG38C04741 tablet case 20.3 cm...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ZG38C05252
|
T21-8093
|
T21-8098
|
D31854
|
TSS994GL
|
ZG38C04741
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Tech21
|
Tech21
|
Dicota
|
Targus
|
Lenovo
|
| Material |
Polyurethane
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Grey
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
Black
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Apple (brand)
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Any brand
|
Icarus
|
| Case type |
Folio case
|
Bumper case
|
Flip case
|
Folio case
|
Sleeve case
|
Folio case
|





