We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo ZG38C05980 tablet case 32.3 cm (12.7") Folio Grey
SKU
ZG38C05980
The stylish extension to your Idea Tab Pro, the carefully crafted Folio Case is as protective as it is functional. Prevent gradual wear-and-tear, enjoy hands-free streaming and browsing, and show off your style with a case built for innovators on the go.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Material | Polycarbonate (PC), Polyurethane, Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 32.3 cm (12.7") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Idea Tab Pro |
| Shoulder strap | No |
| Product main colour | Grey |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Material | Polycarbonate (PC), Polyurethane, Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 32.3 cm (12.7") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Idea Tab Pro |
| Shoulder strap | No |
| Product main colour | Grey |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Shoulder strap | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 194.7 mm |
| Weight | 425 g |
You may also be interested in
| Product |
Lenovo ZG38C05980 tablet case 32.3 cm...
Login for pricing
|
Bestseller
Urban Armor Gear Metropolis 25.4 cm (1...
Login for pricing
|
Hot Product
Targus VersaVu 32.8 cm (12.9") Fo...
Login for pricing
|
Popular
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") F...
Login for pricing
|
OtterBox UnlimitED Case for iPad 7th/8...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox Symmetry Folio Case for iPad...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
ZG38C05980
|
321076114040
|
THZ749GL
|
THZ85008GL
|
77-62038
|
77-62047
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Urban Armor Gear
|
Targus
|
Targus
|
OtterBox
|
OtterBox
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
Polyurethane
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Grey
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Blue
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Microsoft
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Folio case
|
Cover case
|
Folio case
|
Folio case
|
Cover case
|
Folio case
|





