Optoma DE-1123EGA projection screen 3.12 m (123") 16:10
SKU
DE-1123EGA
| Aspect ratio | 16:10 |
|---|---|
| Diagonal | 123 " |
| Viewable screen width (W) | 2656 mm |
| Viewable screen height (H) | 1660 mm |
| SKU | DE-1123EGA |
| EAN | 5060059048656 |
| Manufacturer | Optoma |
| Availability | In Stock |
- Aluminium Case with Infa-red remote
- Wall or ceiling easy mounting options
- Tubular Motor
- Glass-fibre Matte White
- The EGA series screens offer a simple yet elegant design, with functionality the highest priority.
- Innovative and simple installation makes these screens suitable for most types of environments.
Construction
Tubular Motor
Optoma Integrated Control System
Multi-Functional Mounting Brackets
- Glass-fibre Matte White
Construction
| Performance | |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Harmonized System (HS) code | 90106000 |
| Viewable screen height (H) | 166 cm |
| Viewable screen width (W) | 2.66 m |
| Diagonal | 3.12 m (123") |
| Drive type | Motorized |
| Design | |
| Product colour | White |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Technical details | |
| Diagonal | 3.12 m (123") |
| Drive type | Motorized |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 113 mm |
| Height | 108 mm |
| Width | 2983 mm |
| Weight | 16 kg |
| Projector | |
| Diagonal | 3.12 m (123") |