QNAP SP-B01-500W-S-PSU power supply unit Grey
SKU
SP-B01-500W-S-PSU
Login for pricing
In Stock: 1 available
500W, 900g, f / QNAP NAS/NVR
More Information
Purpose Server
Total power 500 W
SKU SP-B01-500W-S-PSU
EAN 4712511125863
Manufacturer QNAP
Availability In Stock
500W single power supply for rackmount NAS/NVR. Redundant power supply should be equipped with 2 units.
Power
Total power500 W
Performance
PurposeServer
Harmonized System (HS) code84733020
Design
Product colourGrey
Weight & dimensions
Weight900 g
Logistics data
Other features
You may also be interested in
Compare Products
HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit HPE 800W Flex Slot Platinum Hot Plug L... Login for pricing
HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit
Hot Product
HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug L... Login for pricing
HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug... Login for pricing
HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit
New
HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug... Login for pricing
ASUS ROG Loki SFX-L 1000W Platinum power supply unit 24-pin ATX Black, Silver
Bestseller
ASUS ROG Loki SFX-L 1000W Platinum pow... Login for pricing