StarTech.com Spare 5V DC UK Power Adapter for SV231USB & SV431USB
SKU
SVUSBPOWERUK
Login for pricing
In Stock:
18 available
StarTech.com Spare 5V DC UK Power Adapter for SV231USB & SV431USB - 5V 2A Type M Barrel Power Adapter (SVUSBPOWERUK)
| SKU | SVUSBPOWERUK |
|---|---|
| EAN | 0065030801942 |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Availability | In Stock |
Technical Specifications -Color: Black. -Input Voltage: 230 AC. -Output Current: 2000mA. -Output Voltage: 5 DC. -Center Tip Polarity: Positive. -Shipping (Package) Weight: 0.3 lb [0.14 kg]. -Plug Type: N.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 230 V |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 140 g |
| Package width | 60 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package weight | 270 g |
| Packaging data | |
| Package width | 60 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package weight | 270 g |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
You may also be interested in
| Product |
New
StarTech.com Spare 5V DC UK Power Adap...
Login for pricing
2-Power PWR0004E power cable Black C5...
Popular
C2G 5m Power Cable Black CEE7/7 C13 co...
Recommended
C2G 5m 18 AWG Computer Power Extension...