Xerox 106R02260 Toner magenta, 1K pages/5% (replaces HP 126A/CE313A) for HP LJ Pro CP 1025
SKU
106R02260
Login for pricing
In Stock: 1 available
Everyday™ Magenta Remanufactured Toner by Xerox compatible with HP 126A (CE313A), Standard capacity
More Information
Printing colours Magenta
Brand compatibility HP
Capacity 1000.00
Colour magenta
SKU 106R02260
EAN 0095205859928
Manufacturer Xerox
Availability In Stock
Product Family Everyday Remanufactured
Page after page of performance. Precision color matching and crisp fine-line detail.
Environmentally responsible. Reduce your carbon footprint, boost your bottom line.
Less risk, no hassles. Lifetime protection with free cartridge replacement.
Reduce waste, not your expectations. Quality and sustainable results that never compromise.
Features
Supply typeSingle pack
TypeCompatible
Colour toner page yield1000 pages
CompatibilityColor LaserJet 100 M175 MFP Color LaserJet CP1025
Quantity per pack1 pc(s)
CertificationNordic Swan/ISO14001/RoHs/Reach STMC - ISO9001/ISO19752
Replacement forHP 126A
Brand compatibilityHP
OEM codeCE313A
Cartridge capacityStandard Yield
Printing coloursMagenta
Country of originPortugal
ColourYes
Operational conditions
Storage temperature (T-T)0 - 35 °C
Storage relative humidity (H-H)35 - 85%
Operating temperature (T-T)17 - 25 °C
Operating relative humidity (H-H)30 - 70%
Weight & dimensions
Package depth122 mm
Package weight490 g
Weight305 g
Package width352 mm
Package typeBox
Package height165 mm
Print quality
Packaging data
Package depth122 mm
Package weight490 g
Package width352 mm
Package typeBox
Package height165 mm