POE12-60W-GB0101F
Login for pricing
In Stock:
7 available
Single 1-2.5-5G MultiGig 802.3bt PoE++ Injector [POE12-60W], GB
- MultiGig tot 5G PoE++ Injector
- 60W PoE++ / UPoE 802.3af/at en 802.3bt standaard
- Single port Powerinjector
| SKU | POE12-60W-GB0101F |
|---|---|
| EAN | 4718937621675 |
| Manufacturer | Zyxel |
| Availability | In Stock |
Support 5G Blazing-fast Network Speed
High PoE Power
Plug and Play—Ease of Use
High PoE Power
Plug and Play—Ease of Use
| Network | |
|---|---|
| Networking standards | IEEE 802.3ab, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz, IEEE 802.3u |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500,5000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | 5 Gigabit Ethernet |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| LED indicators | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| RJ-45 input ports | 1 |
| RJ-45 output ports | 1 |
| Power | |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 60 W |
| AC adapter input voltage | 100-240 V |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| Technical details | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package width | 168 mm |
| Package height | 47 mm |
| Operating temperature (T-T) | 14 - 104 °F |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.12 kg |
| Package depth | 142 mm |
| Package width | 168 mm |
| Package height | 47 mm |
| Weight | 278 g |
| Width | 140 mm |
| Depth | 65 mm |
| Height | 38.5 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.12 kg |
| Package depth | 142 mm |
| Package width | 168 mm |
| Package height | 47 mm |