We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXMS-DC0004 mobile device charger Tablet Black Cigar lighter Auto
SKU
MBXMS-DC0004
Login for pricing
In Stock:
4 available
Car Adapter for MS Surface 100W 15V 6.66A, Input 12-24V (Car/Truck) Gaming Charger, Surface Pro Charger, for Surface Pro 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, X
- Premium Build Quality
- Full Compatibility With Oem Devices
- Certified Safety And Protection Features
- Wide Product Portfolio
- Compact And Robust Design
- 12-Month Full Reliable Warranty
- Satisfaction Guarantee With Exchange Option
| Charger type | Auto |
|---|---|
| SKU | MBXMS-DC0004 |
| EAN | 5704174261193 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
Coreparts AC adapters are built with premium materials to deliver stable and safe power across a wide range of IT devices. Fully compatible with OEM equipment, they include certified protection features to guard against overvoltage, overcurrent, and short circuits—ensuring reliable performance in everyday use.Their compact yet robust design makes them easy to handle and durable in demanding environments. With a wide product portfolio, we support everything from current models to hard-to-find legacy devices. When you choose Coreparts, you choose quality, compatibility, and confidence.
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Auto |
| Charger compatibility | Tablet |
| Power source type | Cigar lighter |
| Compatibility | Microsoft Surface |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Maximum power | 100 W |
| Input voltage | 12 - 24 V |
| AC adapter output current | 6.66 A |
| Maximum output voltage | 15 V |
| Technical details | |
| Charger type | Auto |
| Charger compatibility | Tablet |
| Power source type | Cigar lighter |
| Compatibility | Microsoft Surface |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 60 mm |
| Weight | 100 g |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 200 g |
| Packaging data | |
| Package width | 100 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 200 g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044090 |
| Other features | |
| Compatibility | Microsoft Surface |
You may also be interested in
| Product |
CoreParts MBXMS-DC0004 mobile device c...
Login for pricing
|
Recommended
Lenovo 4X20M26256 mobile device charge...
Login for pricing
|
Socket Mobile DuraCase Charging Adapter
Login for pricing
|
Hot Product
Zebra CHG-AUTO-USB1-01 mobile device c...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra KIT-PWR-12V50W mobile device cha...
Login for pricing
|
Popular
Lenovo 40AK0065WW mobile device charge...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXMS-DC0004
|
4X20M26256
|
AC4113-1762
|
CHG-AUTO-USB1-01
|
KIT-PWR-12V50W
|
40AK0065WW
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Lenovo
|
Socket Mobile
|
Zebra
|
Zebra
|
Lenovo
|
| Charger type |
Auto
|
Indoor
|
Indoor
|
Auto
|
N/A
|
Auto
|





