We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE 146GB 15K rpm Ultra320 Hot Plug SCSI Hard Drive internal hard drive 146.8 GB 15000 RPM 3.5" Ultra320 SCSI
SKU
347708-B22-RFB
Login for pricing
In Stock:
22 available
146.8GB universal hot-plug Ultra320 SCSI hard drive - 15,000 RPM, 1-inch height, Refurbished
| Component for | Server/Workstation |
|---|---|
| SKU | 347708-B22-RFB |
| EAN | 0808736761925 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | In Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 146.8 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | Ultra320 SCSI |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 146.8 GB |
| Technical details | |
|---|---|
| Interface | Ultra320 SCSI |
| Other features | |
| Interface | Ultra320 SCSI |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HPE 146GB 15K rpm Ultra320 Hot Plug SC...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE 2TB non-hot-plug SATA HDD internal...
Login for pricing
|
HPE 787640-001 internal hard drive 300...
Login for pricing
|
Popular
HPE 1TB 6G SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE 653959-001-RFB internal hard drive...
Login for pricing
|
HPE MSA 600GB 6G SAS 10K SFF(2.5-inch)...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
347708-B22-RFB
|
659570-001
|
787640-001
|
657750-B21-RFB
|
653959-001-RFB
|
C8S58A-RFB
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| HDD capacity |
≈ 100 GB
|
≈ 2 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 1 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
| Interface |
Ultra320 SCSI
|
Serial ATA
|
SAS
|
N/A
|
SAS
|
N/A
|
| Type |
HDD
|
HDD
|
HDD
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
| HDD speed |
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
15000RPM and more
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
| Component for |
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Disk array
|





