We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 360 Rotating Keyboard Case
SKU
IPA10.922360RKC
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Apple |
| Maximum screen size | 10 " |
| SKU | IPA10.922360RKC |
| EAN | 5056521477253 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Specification:
360 rotating keyboard case
Backlight Keys on the keypad with built in trackpad to turn your iPad into a laptop.
Touchpad function
Keyboard folds away to create protective case for the iPad
Stylus holder included within the case
360 rotating keyboard case
Backlight Keys on the keypad with built in trackpad to turn your iPad into a laptop.
Touchpad function
Keyboard folds away to create protective case for the iPad
Stylus holder included within the case
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Flip case |
| Material | Faux leather |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | 10.9 22 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | Yes |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Flip case |
| Stand mode | Yes |
| Material | Faux leather |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | 10.9 22 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | Yes |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | Yes |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
You may also be interested in
| Product |
JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 360 Rota...
Login for pricing
|
New
Urban Armor Gear Metropolis 25.4 cm (1...
Login for pricing
|
Popular
Apple Smart Folio for iPad Air (4th Ge...
Login for pricing
|
Recommended
Apple Smart Folio for iPad Air (5th ge...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra SG-ET4X-10EXOSKL1-01 tablet case...
Login for pricing
|
Hot Product
Zebra SG-ET4X-8EXOSKL1-01 tablet case...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
IPA10.922360RKC
|
321076114040
|
MH0A3ZM/A
|
MNA63ZM/A
|
SG-ET4X-10EXOSKL1-01
|
SG-ET4X-8EXOSKL1-01
|
| Manufacturer |
JLC
|
Urban Armor Gear
|
Apple
|
Apple
|
Zebra
|
Zebra
|
| Material |
Faux leather
|
N/A
|
Polyurethane
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
Lavender
|
Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
Microsoft
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Zebra
|
Zebra
|
| Case type |
Flip case
|
Cover case
|
Folio case
|
Folio case
|
Cover case
|
Cover case
|




