IPA10.922WO+SC
Login for pricing
In Stock: 1867 available
JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 - Black Wolverine with Screen
  • Rugged 3-piece design made of polycarbonate and flexible silicone to prevent accidental damage
  • Built-in screen protector for additional device protection
  • Precise cut-outs for all ports and functions allowing easy access to tablet features
  • 360-degree rotatable kickstand and adjustable hand strap for a versatile user experience
  • Detachable and adjustable 5ft shoulder strap for convenient carrying (vertical or horizontal)
More Information
Product main colour Black
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 10.9 "
SKU IPA10.922WO+SC
EAN 5056521471954
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Technical details
Case typeBumper
MaterialThermoplastic polyurethane (TPU)
Maximum screen size27.7 cm (10.9")
Brand compatibilityApple
CompatibilityApple iPad 10th 10.9 2022
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Features
Case typeBumper
Stand modeYes
Stand modeYes
Packaging data
Screen protectorYes
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Screen protectorYes
Logistics data
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 - Black Wolverine with Screen
Bestseller
JLC Apple iPad 10th 10.9 2022 - Black... Login for pricing
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") Folio Rose gold
Hot Product
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") F... Login for pricing
Out of stock
Compulocks Rugged Edge Case for iPad 10.2" / iPad Air 10.5" Black Compulocks Rugged Edge Case for iPad 1... Login for pricing