IPAAR11M2WO+SC
Login for pricing
In Stock: 152 available
iPad Air 11”M2 2024 Wolverine Case with Screen
  • Rugged Design: 3-piece construction of polycarbonate and flexible silicone to prevent damage
  • Precise Cutouts: Easy access to all ports and functions
  • Detachable Shoulder Strap: 5ft adjustable strap for vertical or horizontal carrying
  • Optional Screen Protector: Available with or without a built-in screen protector
  • Stylus Holder: Integrated stylus holder (model-dependent; not compatible with iPad 11 2018-2022)
More Information
Product main colour Black
Built-in speaker(s) No
Brand compatibility Apple
Maximum screen size 11 "
SKU IPAAR11M2WO+SC
EAN 5056521480376
Manufacturer JLC
Availability In Stock
Technical details
Case typeShell case
MaterialPolycarbonate, Silicone
Maximum screen size27.9 cm (11")
Brand compatibilityApple
CompatibilityiPad Air 11” M2 2024
Built-in speaker(s)No
Built-in batteryNo
Product main colourBlack
Features
Case typeShell case
Stand modeYes
Built-in batteryNo
Battery
Design
Stand modeYes
You may also be interested in
Compare Products
Product JLC iPad Air 11”M2 2024 Wolverine Case with Screen
Bestseller
JLC iPad Air 11”M2 2024 Wolverine Case... Login for pricing
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") Folio Rose gold
Hot Product
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") F... Login for pricing
Out of stock
Compulocks Rugged Edge Case for iPad 10.2" / iPad Air 10.5" Black Compulocks Rugged Edge Case for iPad 1... Login for pricing