We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Lenovo Tab M8 4th Gen Wolverine No Screen
SKU
LENTM84WO-SC
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Maximum screen size | 8 " |
| SKU | LENTM84WO-SC |
| EAN | 5056521459396 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Rugged 3-piece design made of a polycarbonate and flexible silicone to prevent accidental damage
Precise cut outs for all ports and functions allows easy access to all the tablets features
360 Degree rotatable kickstand and adjustable hand strap provides a multi-angle user experience
Detachable and adjustable 5ft shoulder strap allows you to carry your device vertically or horizontally
Available with or without a built-in screen protector
Integrated stylus holder (model dependant)
Precise cut outs for all ports and functions allows easy access to all the tablets features
360 Degree rotatable kickstand and adjustable hand strap provides a multi-angle user experience
Detachable and adjustable 5ft shoulder strap allows you to carry your device vertically or horizontally
Available with or without a built-in screen protector
Integrated stylus holder (model dependant)
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Bumper |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Lenovo Tab M8 4th Gen |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Gender | Unisex |
| Features | |
| Case type | Bumper |
| Stand mode | Yes |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 20.3 cm (8") |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Compatibility | Lenovo Tab M8 4th Gen |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Gender | Unisex |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
JLC Lenovo Tab M8 4th Gen Wolverine No...
Login for pricing
|
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Hot Product
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") F...
Login for pricing
|
Recommended
Compulocks Rugged Edge Case for iPad 1...
Login for pricing
|
Popular
Lenovo ZG38C02959 tablet case 26.2 cm...
Login for pricing
|
Bestseller
Urban Armor Gear 981890114040 tablet c...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LENTM84WO-SC
|
031014
|
THZ85008GL
|
BNDIP102
|
ZG38C02959
|
981890114040
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Targus
|
Compulocks
|
Lenovo
|
Urban Armor Gear
|
| Material |
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
N/A
|
Silicone
|
Polyurethane
|
N/A
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Lenovo
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Lenovo
|
Any brand
|
| Case type |
Bumper case
|
Holster case
|
Folio case
|
Bumper case
|
Folio case
|
Sleeve case
|





