We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Microsoft Surface Go 3/Go 2/Go Wolverine NO Screen - Black
SKU
MICSURG3WO-SC
Login for pricing
In Stock:
7 available
Microsoft Surface Go 3/Go 2/Go JLC Wolverine NO Screen - Black
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Maximum screen size | 10.5 " |
| SKU | MICSURG3WO-SC |
| EAN | 5056521430371 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Rugged 3-piece design made of a polycarbonate and flexible silicone to prevent accidental damage.
Precise cut outs for all ports and functions allows easy access to all the tablets features.
360 Degree rotatable kickstand and adjustable hand strap provides a multi-angle user experience.
Detachable and adjustable 5ft shoulder strap allows you to carry your device vertically or horizontally.
Available with or without a built-in screen protector
Integrated stylus holder (model dependant)
Precise cut outs for all ports and functions allows easy access to all the tablets features.
360 Degree rotatable kickstand and adjustable hand strap provides a multi-angle user experience.
Detachable and adjustable 5ft shoulder strap allows you to carry your device vertically or horizontally.
Available with or without a built-in screen protector
Integrated stylus holder (model dependant)
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Bumper |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Compatibility | Microsoft Surface Go 3/Go 2/Go |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Shoulder strap | Yes |
| Product main colour | Black |
| Gender | Unisex |
| Features | |
| Case type | Bumper |
| Stand mode | Yes |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Microsoft |
| Compatibility | Microsoft Surface Go 3/Go 2/Go |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Shoulder strap | Yes |
| Product main colour | Black |
| Gender | Unisex |
| Hand strap | Yes |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Stand mode | Yes |
| Shoulder strap | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
JLC Microsoft Surface Go 3/Go 2/Go Wol...
Login for pricing
|
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Bestseller
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") F...
Login for pricing
|
Hot Product
OtterBox UnlimitED Case for iPad 7th/8...
Login for pricing
|
Recommended
OtterBox Symmetry Folio Case for iPad...
Login for pricing
|
Popular
Compulocks Rugged Edge Case for iPad 1...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MICSURG3WO-SC
|
031014
|
THZ85008GL
|
77-62038
|
77-62047
|
BNDIP102
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Targus
|
OtterBox
|
OtterBox
|
Compulocks
|
| Material |
Thermoplastic polyurethane (TPU)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Silicone
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Blue
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Microsoft
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Bumper case
|
Holster case
|
Folio case
|
Cover case
|
Folio case
|
Bumper case
|





