We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Samsung Tab A8 10.5 (2021) Wolverine with Screen - Black
SKU
SAMTA810.521WO+SC
Login for pricing
In Stock:
7 available
JLC Samsung Tab A8 10.5 (2021) Wolverine with Screen - Black
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Built-in speaker(s) | No |
| Brand compatibility | Samsung |
| Maximum screen size | 10.5 " |
| SKU | SAMTA810.521WO+SC |
| EAN | 5056521432887 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | In Stock |
Made of a polycarbonate hard shell and flexible silicone to prevent accidental damage
Rugged 3-piece design
Precise cut outs for all ports and functions allows easy access to all the tablets features
360 Degree rotatable kickstand and adjustable hand strap provides a multi-angle user experience
Detachable and adjustable 5ft shoulder strap allows you to carry your device vertically or horizontally
Built in screen protector (model dependent)
Rugged 3-piece design
Precise cut outs for all ports and functions allows easy access to all the tablets features
360 Degree rotatable kickstand and adjustable hand strap provides a multi-angle user experience
Detachable and adjustable 5ft shoulder strap allows you to carry your device vertically or horizontally
Built in screen protector (model dependent)
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Material | Polycarbonate (PC), Silicone |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Tab A8 10.5 2021 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Stand mode | Yes |
| Material | Polycarbonate (PC), Silicone |
| Maximum screen size | 26.7 cm (10.5") |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Tab A8 10.5 2021 |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
JLC Samsung Tab A8 10.5 (2021) Wolveri...
Login for pricing
|
Mobilis Refuge 25.4 cm (10") Hols...
Login for pricing
|
Popular
Compulocks Rugged Edge Case for iPad 1...
Login for pricing
|
New
Lenovo ZG38C02959 tablet case 26.2 cm...
Login for pricing
|
Bestseller
Urban Armor Gear 981890114040 tablet c...
Login for pricing
|
Hot Product
Tech21 Evo Max Hand Strap Cover Black
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SAMTA810.521WO+SC
|
031014
|
BNDIP102
|
ZG38C02959
|
981890114040
|
T21-8094
|
| Manufacturer |
JLC
|
Mobilis
|
Compulocks
|
Lenovo
|
Urban Armor Gear
|
Tech21
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
Silicone
|
Polyurethane
|
N/A
|
N/A
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
Lenovo
|
Any brand
|
Apple (brand)
|
| Case type |
Shell case
|
Holster case
|
Bumper case
|
Folio case
|
Sleeve case
|
Cover case
|





