We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
JLC Universal 13 Inches 16 9 Privacy Film
SKU
UNI13PVF169
- 294 x 164mm
- " Strong and durable Privacy screen protector
- Privacy screen layer helps to protect your personal data as the screen is only visible to users directly in front of the phone
- Offers long lasting protection against scratches and accidental damage"
| SKU | UNI13PVF169 |
|---|---|
| EAN | 5056521454711 |
| Manufacturer | JLC |
| Availability | Out of Stock |
294 x 164mm
" Strong and durable Privacy screen protector
• Privacy screen layer helps to protect your personal data as the screen is only visible to users directly in front of the phone
• Offers long lasting protection against scratches and accidental damage"
" Strong and durable Privacy screen protector
• Privacy screen layer helps to protect your personal data as the screen is only visible to users directly in front of the phone
• Offers long lasting protection against scratches and accidental damage"
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Frameless display privacy filter |
| Display filter features | Privacy |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Suitable for | Monitor |
| Design | |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Suitable for | Monitor |
| Features | |
|---|---|
| Display filter features | Privacy |
| Ergonomics | |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
You may also be interested in
| Product |
JLC Universal 13 Inches 16 9 Privacy F...
Login for pricing
|
Hot Product
Targus Privacy Screen 13.3"W (16:...
Login for pricing
|
DICOTA D30109 display privacy filter 2...
Login for pricing
|
Popular
Urban Factory Privacy and Protection C...
Login for pricing
|
Bestseller
Urban Factory Privacy and Protection C...
Login for pricing
|
Recommended
DICOTA D31159 display privacy filter 3...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UNI13PVF169
|
ASF133WEU
|
D30109
|
SSP04UF
|
SSP54UF
|
D31159
|
| Manufacturer |
JLC
|
Targus
|
Dicota
|
Urban Factory
|
Urban Factory
|
Dicota
|
| Type |
Frameless display privacy filter
|
N/A
|
N/A
|
Frameless display privacy filter
|
Frameless display privacy filter
|
N/A
|
| Suitable for |
Monitor
|
N/A
|
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
N/A
|





