ASF133WEU
- Privacy Screen for laptop or desktop screens 13.3"W (16:10)
- Works with touch screens and dual screens
- Anti-glare
- Protect the information on your screen from unwanted viewing
- Targus privacy screens are more touch-sensitive than other screens on the market
- Three easy attachment options: under-bezel tabs, tab guides or re-usable adhesive strips
| Maximum screen size | 13.3 " |
|---|---|
| SKU | ASF133WEU |
| EAN | 5024442896309 |
| Manufacturer | Targus |
| Availability | In Stock |
Protect the “data” on your visible screen in the office or on the move.
- Protect the information on your screen display from unwanted viewing
- Anti glare – Non reflective screen helps reduce eyestrain
- Easy to attach (and can be detached as needed)
- Protects the screen display from scratching and damage
| Technical details | |
|---|---|
| Products per pallet | 2430 pc(s) |
| Maximum screen size | 33.8 cm (13.3") |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Design | |
| Product colour | Black, Translucent |
| Features | |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Cleaning cloth | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Brand compatibility | Any brand |
| Ergonomics | |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 285 mm |
| Width | 180 mm |
| Weight | 30 g |
| Package height | 227.9 mm |
| Package depth | 335 mm |
| Package width | 5 mm |
| Package weight | 150 g |
| Packaging data | |
| Package height | 227.9 mm |
| Package depth | 335 mm |
| Package width | 5 mm |
| Package weight | 150 g |
| Packaging content | |
| Quick start guide | Yes |
| Other features | |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 60 mm |
| Master (outer) case length | 347.9 mm |
| Master (outer) case height | 247.9 mm |