3M T Privacy Filter for 23.8in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF238W9EM Frameless display privacy filter 60.5 cm (23.8")
SKU
PF238W9EM
Login for pricing
In Stock: 199 available
3M™ Privacy Filter for 23.8in Full Screen Monitor with 3M™ COMPLY™ Magnetic Attach, 16:9, PF238W9EM
  • Effective "black out" privacy from side views outside the 60-degree viewing angle
  • Reversible between a glossy side and glare-reducing matte
  • Matte surface helps reduce glare and fingerprints
  • Helps reduce blue light, without distorting the natural color of your display
  • Adds an extra layer of protection from everyday scratches and dust
  • Durable privacy filter that can withstand hundreds of cleanings
  • 100% hand inspected for quality assurance
More Information
Suitable for Monitor
Maximum screen size 23.8 "
Type Frameless display privacy filter
SKU PF238W9EM
EAN 0076308415020
Manufacturer 3M
Availability In Stock
You may also be interested in
Compare Products
Product 3M T Privacy Filter for 23.8in Full Screen Monitor with T COMPLYT Magnetic Attach 16:9 PF238W9EM Frameless display privacy filter 60.5 cm (23.8")
Bestseller
3M T Privacy Filter for 23.8in Full Sc... Login for pricing