Targus ASF27W9EU display privacy filters 68.6 cm (27")
SKU
ASF27W9EU
Login for pricing
In Stock: 25 available
Privacy Screen 27"W (16:9)
  • Privacy Screen for desktop screens 27"W (16:9)
  • Works with touch screens and dual screens
  • Anti-glare
  • Protect the information on your screen from unwanted viewing
  • Targus privacy screens are more touch-sensitive than other screens on the market
  • Three easy attachment options: under-bezel tabs, tab guides or re-usable adhesive strips
More Information
Maximum screen size 27 "
SKU ASF27W9EU
EAN 5051794008999
Technical details
Products per pallet360 pc(s)
Maximum screen size68.6 cm (27")
Aspect ratio16:9
MaterialPlastic
Harmonized System (HS) code85299097
Design
MaterialPlastic
Product colourBlack
Features
Aspect ratio16:9
Ergonomics
Weight & dimensions
Depth600 mm
Width1 mm
Weight130 g
Height335 mm
Package height440 mm
Package depth690 mm
Package width5 mm
Package weight700 g
Packaging data
Package height440 mm
Package depth690 mm
Package width5 mm
Package weight700 g
Other features
Products per pallet360 pc(s)
Product colourBlack
Logistics data
Master (outer) case width115 mm
Master (outer) case length710 mm
Master (outer) case height465 mm
Master (outer) case gross weight7.84 kg
Products per master (outer) case10 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Targus ASF27W9EU display privacy filters 68.6 cm (27") Targus ASF27W9EU display privacy filte... Login for pricing