We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MUXMS-00077 internal hard drive 40 GB 7200 RPM 3.5" IDE/ATA
SKU
MUXMS-00077
Login for pricing
In Stock:
302 available
40GB 3,5" IDE 7200rpm *Refurbished Part* for Acer Power F1 Series *Refurbished Part*
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 24 month Warranty
| Component for | PC |
|---|---|
| SKU | MUXMS-00077 |
| EAN | 5712505581049 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | In Stock |
CoreParts specialises in PC hardware, servers, storage, networking, printers, software, supplies, parts, displays and the full range of AV equipment.
| Hard drive | |
|---|---|
| Component for | PC |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 40 GB |
| Features | |
| Type | HDD |
| Component for | PC |
| Interface | IDE/ATA |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 40 GB |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Interface | IDE/ATA |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 500 g |
| Width | 120 mm |
| Weight | 400 g |
| Package depth | 40 mm |
| Height | 100 mm |
| Depth | 40 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 120 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 500 g |
| Package depth | 40 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Other features | |
| Interface | IDE/ATA |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
CoreParts MUXMS-00077 internal hard dr...
Login for pricing
|
IBM 43X0808 internal hard drive 300 GB...
Login for pricing
|
Popular
HPE 1TB 6G SATA 7.2K rpm LFF (3.5-inch...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE 653959-001-RFB internal hard drive...
Login for pricing
|
HPE MSA 600GB 6G SAS 10K SFF(2.5-inch)...
Login for pricing
|
Recommended
HPE 146GB 15K rpm Ultra320 Hot Plug SC...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MUXMS-00077
|
43X0808
|
657750-B21-RFB
|
653959-001-RFB
|
C8S58A-RFB
|
347708-B22-RFB
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
IBM
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
HPE
|
| HDD capacity |
under 80 G
|
N/A
|
≈ 1 TB
|
over 2.5 TB
|
≈ 300 GB
|
≈ 100 GB
|
| Interface |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SAS
|
N/A
|
Ultra320 SCSI
|
| Type |
HDD
|
N/A
|
N/A
|
HDD
|
N/A
|
HDD
|
| HDD speed |
7200RPM to 10000RPM
|
N/A
|
7200RPM to 10000RPM
|
7200RPM to 10000RPM
|
10000RPM to 15000RPM
|
15000RPM and more
|
| HDD size |
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
3.5 "
|
2.5 "
|
3.5 "
|
| Component for |
PC
|
Server/workstation
|
N/A
|
Server/workstation
|
Disk array
|
Server/workstation
|





