eSTUFF GLBB14301188 display privacy filter 35.6 cm (14") Laptop Frameless display privacy filter
SKU
GLBB14301188
- Blocks side views beyond a 60-degree viewing angle
- Reduces 51% (±5%) of blue light transmission (blue ray wave 440-460 nm)
|---|---|
| Maximum screen size | 14 " |
| Type | Frameless display privacy filter |
| SKU | GLBB14301188 |
| EAN | 5704174851899 |
|---|---|
| Reversibility | Matte-to-Glossy |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Filter colour | Black |
| Ergonomics | |
| Weight & dimensions | |
| Width | 301 mm |
| Weight | 90 g |
| Height | 188 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package depth | 238 mm |
| Package width | 384 mm |
| Package weight | 150 g |
| Packaging data | |
| Package height | 10 mm |
| Package depth | 238 mm |
| Package width | 384 mm |