eSTUFF GLBB15345194 display privacy filter 39.6 cm (15.6") Laptop Frameless display privacy filter
SKU
GLBB15345194
- Blocks side views beyond a 60-degree viewing angle
- Reduces 51% (±5%) of blue light transmission (blue ray wave 440-460 nm)
|---|---|
| Maximum screen size | 15.6 " |
| Type | Frameless display privacy filter |
| SKU | GLBB15345194 |
| EAN | 5706998845153 |
| Display filter features | Anti-glare |
| Maximum screen size | 39.6 cm (15.6") |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Suitable for | Laptop |
| Display diagonal (metric) | 39.624 cm |
| Filter colour | Black |
| Suitable for | Laptop |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Brand compatibility | Universal |
| Ergonomics | |
| Weight & dimensions | |
| Width | 345 mm |
| Weight | 100 g |
| Height | 194 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package depth | 238 mm |
| Package width | 383 mm |
| Package weight | 156 g |
| Packaging data | |
| Package height | 15 mm |
| Package depth | 238 mm |
| Package width | 383 mm |