Targus ASF156W9EU display privacy filters
SKU
ASF156W9EU
Login for pricing
In Stock: 50 available
Privacy Screen 15.6", 16:9
  • Protect the information on your screen display from unwanted viewing
  • Protects the screen display from scratching and damage
  • Easy to attach (and can be detached as needed)
  • Anti glare – Non reflective screen helps reduce eyestrain
More Information
SKU ASF156W9EU
EAN 5051794003963
Manufacturer Targus
Availability In Stock
Protect the “data” on your visible screen in the office or on the move.
Features
Anti-reflectiveYes
WidescreenYes
Technical details
Products per pallet1350 pc(s)
WidescreenYes
Anti-reflectiveYes
Harmonized System (HS) code85299097
Weight & dimensions
Depth345 mm
Width195 mm
Weight40 g
Package height307 mm
Package depth445 mm
Package width2 mm
Package weight240 g
Packaging data
Package height307 mm
Package depth445 mm
Package width2 mm
Package weight240 g
Other features
Products per pallet1350 pc(s)
Screen size compatibility15.6
Logistics data
Master (outer) case width60 mm
Master (outer) case length460 mm
Master (outer) case height325 mm
Master (outer) case gross weight2.75 kg
Products per master (outer) case10 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Targus Privacy Screen 14.1"W 35.8 cm (14.1")