3M Privacy Filter for 15.6in Laptop, 16:9, PF156W9B
SKU
Login for pricing
In Stock: 182 available
Privacy Filter for 15.6in Laptop, 16:9, PF156W9B
  • Effective "black out" privacy from side views outside the 60-degree viewing angle
  • Matte surface helps reduce glare and fingerprints
  • 3MTM COMPLYTM Flip Attach uses a proprietary hinge design to withstand the rigors of daily use
  • Helps reduce blue light, without distorting the natural color of your display.
  • Durable privacy filter that can withstand hundreds of cleanings
  • 100% hand inspected for quality assurance.
More Information
Suitable for Notebook
Maximum screen size 15.6 "