eSTUFF GLBB16345216 display privacy filter 40.6 cm (16") Laptop Frameless display privacy filter
SKU
GLBB16345216
- Blocks side views beyond a 60-degree viewing angle
- Reduces 51% (±5%) of blue light transmission (blue ray wave 440-460 nm)
|---|---|
| Maximum screen size | 16 " |
| Type | Frameless display privacy filter |
| SKU | GLBB16345216 |
| EAN | 5704174977759 |
| Display filter features | Anti-glare |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Suitable for | Laptop |
| Display diagonal (metric) | 39.624 cm |
| Filter colour | Black |
| Suitable for | Laptop |
| Aspect ratio | 16:10 |
| Brand compatibility | Universal |
| Ergonomics | |
| Weight & dimensions | |
| Width | 345 mm |
| Weight | 100 g |
| Height | 216 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package depth | 238 mm |
| Package width | 383 mm |
| Package weight | 160 g |
| Packaging data | |
| Package height | 15 mm |
| Package depth | 238 mm |
| Package width | 383 mm |